Terminál - info+fotky

15. června 2007 v 14:35 | Terinka majitelka blogu |  Terminál / The Terminal
TERMINÁL
Režie: Steven Spielberg
Hrají:Tom Hanks, Catherine Zeta-Jones, Chi McBride, Stanley Tucci, Diego Luna, Barry Shabaka Henley .....

Držitelé Oscara Tom Hanks (Philadelphia, Forrest Gump) a Catherine Zeta-Jones (Chicago) hrají ve filmu Terminál pod režijním vedením držitele Oscara_ Stevena Spielberga (Schindlerův seznam, Zachraňte vojína Ryana).

Terminál vypráví příběh Viktora Navorského (Tom Hanks), který přijíždí do New Yorku a netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka.

Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií (Catherine Zeta-Jones). Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit.

Terminál byl natočen v produkci Waltera F. Parkese (Chyť mě, když to dokážeš), Laurie MacDonalda (Kruh) a Stevena Spielberga. Významnou roli také obsadil držitel Emmy Stanley Tucci (Road to Perdition) jako letištní úředník Frank Dixon

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni

klik

Komentáře

1 Gabruska Gabruska | 20. února 2008 v 18:16 | Reagovat

tenhle film byl super Tom v něm taky samozřejmě

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.